• Linders Adviesbureau
  • 046-4431854
  • info@lindersadvies.nl
  • Schade melden
  • Wijziging doorgeven
  • Route
Linders_logo3_400pxLinders_logo3_400pxLinders_logo3_400pxLinders_logo3_400px
  • Home
  • Ons kantoor
    • Ons team
    • Dienstverlenings- document en dienstenwijzer
    • Erkend Financieel Adviseur
    • Stichting Klachteninstituut Financiële Dienstverlening
    • Algemene voorwaarden
    • Handige links & downloads
    • Inboedelwaardemeter
  • Makelaardij
    • Maak kennis met uw makelaar
    • Wat kunnen wij voor u doen?
    • Aanbod koopwoningen
  • Hypotheek
    • Onze werkwijze
    • Hypotheekvormen en wetgeving
    • De starterslening
    • Actueel
  • Verzekering
    • Particulier
      • Onze werkwijze
      • Verzekeringen voor u en uw gezin
      • Actueel
    • Zakelijk
      • Onze werkwijze
      • Bedrijfsverzekeringen
      • Actueel
  • Financieel advies
    • Onze werkwijze
    • U bent werknemer
    • U bent ondernemer
    • U bent DGA (Directeur-grootaandeelhouder)
    • Actueel
  • Actueel
  • Contact
    • Contactformulier
    • Schade melden of
      wijziging doorgeven
✕

Wat doet de huizenmarkt?

Verwachtingen van de ontwikkelingen op de huizenmarkt door ING, ABN-AMRO en Rabobank.


Verwachtingen huizenmarkt door economen

Huizenmarkt in 2022

In deze turbulente markt zijn voorspellingen lastig te maken. Toch wagen de economen van ABN-AMRO, ING en Rabobank zich hieraan. Dit zijn hun belangrijkste verwachtingen met betrekking tot de huizenmarkt in 2022:

Rabobank: "Ook dit jaar dubbele groeicijfers"

De Rabobank dacht eigenlijk dat de piek in de prijsgroei van koopwoningen al was bereikt. In hun laatste kwartaalbericht komen ze daar op terug: "Anders dan RaboResearch in december dacht, is de piek in de prijsgroei van huizen in Nederland nog niet bereikt. Omdat de huizenprijzen harder zijn toegenomen dan eerder verwacht, hebben we onze raming verhoogd. Koopwoningen worden in 2022 gemiddeld 17,3% duurder, gevolgd door nog eens 5,5% in 2023.” De meest opvallende punten uit hun bericht:

  • Sinds 1977 stegen de huizenprijzen niet meer zo hard als nu; in januari van dit jaar waren de verkochte huizen gemiddeld maar liefst € 75.000 duurder dan een jaar geleden.
  • De oorlog in Oekraïne leidt niet tot een omslag op de woningmarkt maar heeft indirect wel gevolgen via de economische impact ervan.
  • Omdat de economie minder hard groeit en de rente niet langer daalt, verwacht de Rabobank dat de huizenprijsgroei de komende jaren afzwakt. Ook verwachten zij dat door de oververhitting de kans op bubbelvorming toe neemt.

ABN-AMRO: "Lage rente en ruimere kredietverlening dragen bij aan prijsstijging."

ABN-AMRO constateert dat er een eind is gekomen aan de hypotheekrentedaling door de gestegen inflatie. Toch denken zij dat de hypotheekrente per saldo laag blijft. Dit betekent volgens hen dat de huizenprijzen verder kunnen stijgen. Zij verwachten dat de huizenprijzen dit jaar met 12,5% stjigen en volgend jaar met 5%.

ING: "Kans op lichte afkoeling in 2022."

ING constateert dat de snelle prijsstijging die plaatsvond in 2021, wat lijkt af te zwakken. Ook lijkt er een dalende trend in het aantal woningtransacties te zijn ingezet. Dit kan volgens hen gezien worden als een signaal dat de prijsstijging in de nabije toekomst mogelijk verder afneemt. ING verwacht dat de woningprijzen nog wel zullen stijgen in 2022, maar minder hard. Zij gaan voor 2022 uit van een stijging van bijna 10% op jaarbasis.



Deze berichten zijn misschien ook interessant voor u

  • Hypotheekrente in een half jaar tijd verdubbeld

    12 april 2022
    In het afgelopen half jaar is de hypotheekrente flink gestegen. Dit zijn de gevolgen als u een huis wilt kopen of uw hypotheek wilt oversluiten
  • koopwoningmarkt
    Koopwoningen ruim 20% duurder
    24 maart 2022
    Bestaande koopwoningen waren in februari ruim 20% procent duurder dan een jaar eerder.
  • Belastingvrij schenken voor eigen woning
    1 maart 2022
    Geld schenken aan uw kind of kleinkind voor een koopwoning? U kunt alleen dit jaar nog gebruik maken van de vrijstelling van € 106.671. Vanaf 2023 wordt het bedrag van de vrijstelling fors verlaagd
  • Hypotheek voor deurhuurders
    Hoge huur? Te weinig hypotheek door strenge leennormen?
    9 februari 2022
    Wilt u overstappen van een huur- naar een koopwoning? Zijn uw vaste lasten met een koopwoning lager? Dan is deze nieuwe hypotheek misschien interessant voor u.

Linders Adviesbureau

Kerkweg 74
6155 KP Puth

T. 046-4431854
F. 046-4433523
E. info@lindersadvies.nl

Openingstijden:
ma t/m vr van 9.00 tot 17.00 uur.

Buiten kantooruren volgens afspraak.

Snel naar

  • Woningaanbod
  • Schade melden
  • Wijziging doorgeven
  • Actueel

Actueel

  • Een nieuw pensioenstelsel. Wat betekent dat voor u?
    1 mei 2022
  • Hypotheekrente in een half jaar tijd verdubbeld
    12 april 2022
  • Schenken voor eigen woning wordt minder aantrekkelijk
    10 april 2022
© 2022 Copyright & Design 2benefit | Linders Adviesbureau | Makelaardij | Hypotheek | Verzekeringen | Makelaar
Algemene voorwaarden | Dienstenwijzer met privacy statement | Gedragscode | Dienstverleningsdocumenten | Disclaimer | Privacy & cookie statement
  • Schade melden
  • Wijziging doorgeven
  • Route